BambuDeck

Bambu, dünyanın en hızlı büyüyen bitkilerinden biridir. Bazı bambu türleri günde 1 metreden fazla büyüme oranlarıyla ayda yaklaşık 20 metre yüksekliğe ulaşır. Bu büyüme oranları, yeni dikim bir bambuya 3 ila 6 yıl sonra hasat yapılmasını mümkün kılar. Bambu, yeni bir dikim olmaksızın sadece doğru hasat yapılarak, yaşam döngüsünü devam ettirebilen sonsuz bir doğal kaynaktır. Bambu bitkisi, bu kadar kısa sürede büyümesine rağmen sertlik ve esneklik performansı ile en dayanıklı ağaçların teknik değerlerinden daha iyi sonuçlar vermektedir.

Bambu, yeşil binalar için en iyi çevre dostu malzeme alternatifidir. Bambunun beton ve çelik malzemeler ile karşılaştırıldığında enerji tüketim oranları beton ile enerji tüketim oranı: 1/8; çelik ile enerji tüketim oranı 1/50dir. Bambu binlerce yıldır, Asya’da yapı malzemesi olarak, değerli ve güvenilirdir. Bu güvenilirlik, bambunun teknik değer performansından kaynaklanmaktadır. Son yıllarda dünyada bambu yer ve duvar cephe kaplamaları, büyük ilgi görmektedir, yükselen bir trenddir.
Bambudeck, bambunun ana vatanı olan Çin’de yıllar süren ar-ge çalışmalarından sonra, günümüzde yüksek teknoloji ile sertlik, dayanıklılık, yoğunluk, yangın dayanıklılığı vb… konulardaki tüm teknik testlerden geçirilerek üretilen, dış mekan yer kaplama ve duvar paneli malzemesidir. Mimari çevrelerin bitkisel çelik olarak tanımladığı Bambudeck, ileri teknoloji ile üretilmiş, çevre-dostu yeni nesil yer ve duvar kaplama malzemesidir.

© bambudeck.com 2024. Tüm hakları saklıdır.